Obsługa klienta W razie pytań
skontaktuj się
z nami

napisz wiadomość
kontakt@antilda.pl

PIERŚCIENIE MOCUJĄCE
Należy zwrócić uwagę, aby pierścienie oraz nóżki krzesełka IKEA Antilop nie zostały zabrudzone. Może to powodować ślizganie się pierścieni mocujących, a wraz z nimi podnóżka.
W takiej sytuacji należy ostrożnie demontować podnóżek oraz pierścienie mocujące i całość odtłuścić, poczekać do całkowitego wyschnięcia i ponownie zamontować.

CZYSZCZENIE
Staraj się czyścić podnóżek w miarę możliwości zaraz po posiłku, aby nie doprowadzić do zaschnięcia resztek jedzenia na jego powierzchni. Drewna nie należy moczyć, wyparzać lub myć długotrwale pod bieżącą wodą. Przyspiesza to jego zużycie i doprowadza do zwiększenia szorstkości drewna. Należy przecierać wilgotną ściereczką, a następnie osuszyć, unikając intensywnego tarcia powierzchni lakieru, które może spowodować zdarcie lakieru zabezpieczajacego i widocznych zarysowań. W razie potrzeby mycia całego krzesełka należy zdemontować podnóżek, aby uniknąć moczenia go pod pod bieżącą wodą. Pod wpływem silnie barwiących potraw, mogą na powierzchni podnóżków zostać ślady. Produkt nie jest zabawką dla dzieci. Nie należy pozwalać na zabawę dołączonymi do zestawu czarnymi pierścieniami.

Plamy i zabrudzenia usuwać za pomocą miękkiej gąbki oraz roztworu wody i mydła (temp. 30ºC) lub uprać w pralce. Nie prać chemicznie. Nie wirować, nie suszyć w suszarce bębnowej
Sugerujemy, aby tłuste plamy przed upraniem śliniaka w pralce wcześniej zaprać wodą z roztworem mydła. 

Matę wystarczy umyć wodą z dodatkiem mydła. 
Dopuszczalne jest mycie w zmywarce. Zalecamy jednak mycie ręczne
Zalecamy po myciu osuszenie mat z kropel wody, które mogą zostawić na ich powierzchni widoczny osad.

• Pod wpływem silnie barwiących potraw, mogą zostać ślady. 
Należy unikać barwiących tuszy np z długopisów (pozostają trwałe zabrudzenia) Po umyciu warto przetrzeć matę. Wysychające samoistnie kropelki wody mogą pozostawiać po sobie widoczne osady. Zabrudzenia staraj się czyścić ją możliwie zaraz po posiłku. 

• Intensywne czyszczenie i tarcie może spowodować trwałe zarysowanie i uszkodzenie powierzchni mat.
Błyszcząca strona (wewnętrzna) wraz z użytkowaniem maty może stawać się matowa.

Należy zachować szczególną ostrożność na mechaniczne nacięcie maty np nożem lub widelcem. Takie niewielkie uszkodzenie jej powierzchni może znacząco pogłębić się w którmkim czasie.

• Plamki z niektórych owoców i warzyw zwykle znikają samoistnie (około 1-3 dni) lub pod wpływem promieni słonecznych (również podobnie dzieje się w przypadku zabarwień tacy oraz siedziska krzesełka  IKEA Antilop)
Produkt nie jest zabawką dla dzieci. Jest elementem dekoracyjnym.

Staramy się o możliwie najlepsze dopasowanie jednak kolor okleiny oraz proponowanego do niej podnóżka o tej samej nazwie będą różnić się ze względu na inny rodzaj surowca. Naturalne, lite drewno, z którego wykonane są podnóżki charakteryzuje się zmienną i niepowtarzalną barwą

Montaż podnóżka wymaga przymocowania go do oklejonych nóżek krzesełka co może wpływać na trwałość okleiny.
Warto zachować szczególną ostrożność na miejsce w którym okleina styka się z pierścieniem mocującym.
Z upływem czasu (szczególnie przy wysokich temperaturach) oklejona nóżki może ulec odkształceniu w miejscu mocowania. 

Przed zmianą wysokości podnóżka warto zwilżyć nóżki, aby pierścienie swobodniej przesunęły się na odpowiednie miejsce. Górne pierścienie mocujące powinny być dosunięte możliwie najbliżej podnóżka i unieruchamiając go.

POKROWCE – CZYSZCZENIE
Wzory na tkaninie są nadrukowane z zastosowaniem tuszy posiadających certyfikat bezpieczeństwa. Nie wydzielają szkodliwych toksyn, są bezpieczne dla zdrowia, a także bezwonne. Plamy i zabrudzenia usuwać za pomocą miękkiej gąbki oraz roztworu wody i mydła (temperatura 30ºC) Nie prać chemicznie. 

PODUSZKI – CZYSZCZENIE 
Nie należy prać poduszki bez uprzedniego wyjęcia wszystkich czterech elementów wypełniających. Pranie poduszki w całości spowoduje częściową utratę elastyczności wypełniania. Materiał z której wykonana jest zewnętrzna część poduszki jest wodoodporny. Nadruki na materiale mogą nie być odporne na intensywnie ścieranie (nie należy czyścić ich agresywnymi środkami chemicznymi, zawierającymi rozpuszczalniki, odplamiacze i wybielacze)

Nadruki nie są odporne na ścieranie. Nie należy czyścić
agresywnymi środkami chemicznymi, zawierającymi rozpuszczalniki, odplamiacze i wybielacze.

Please select your product
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój adres e-mail poniżej.